rsz varaklanu pils191005 005 1

Atrodamies Varakļānu muižas pilī (1783 –1789)

Piedāvājums

  • Tūrisma informācija
  • Ceļveži
  • Suvenīru iegāde: piedāvājumā: atslēgu piekariņi, magnētiņi, uzlīmes ar pils, parka skatiem
  • Gida pakalpojumi
  • Muzejpedagoģiskās programmas
  • Kafija, tēja

Kontakti

Adrese:   Pils iela – 29, Varakļāni, Varakļānu novads, LV-4838, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Tālr.64866162

               Darba laiks

O,T,C, P – 10:00 – 17:00;   S – 11:00 – 17:00;  Brīvdiena – svētdiena, pirmdiena

                   Mēs Jums sniegsim konsultācijas, informāciju par tūrisma, atpūtas iespējām Varakļānu novadā un kaimiņu novados! Palīdzēsim saplānot aizraujošas brīvdienas Varakļānu novadā un tā tuvākajā apkārtnē.

 

 

Latgales karogs

 

 

Latgales kongresa 

Saieta Rezolūcijas izpildes komiteja 

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

21.07.2021.

                                   

Prezentēs Latgales kongresa jauno satura konceptu

26. jūlijā plkst. 12:00 Varakļānos (Borhu pilī) tiks prezentēts jaunais Latgales kongresa satura koncepts un nākotnes plāni. Tāpat būs iespēja iepazīties ar paveikto latgalisko vērtību un kultūras telpas stiprināšanā aizvadīto četru gadu laikā. Pasākuma laikā režisors Viesturs Kairišs un dzejniece Anna Rancāne skaidros Latgales kongresa un tā darbības nozīmi mūsdienās, tostarp Latviešu vēsturisko zemju likumu kontekstā, kas stājies spēkā mēneša sākumā.

Jauno koncepciju prezentēs Saieta rezolūcijas izpildes komiteja (SaRIK), kas tika izveidota Latgales simtgades kongresā, kurā tika pieņemta arī rezolūcija, iekļaujot jautājumus par latgaliešu valodu oficiālajā saziņā, izglītībā, zinātnē, kultūrā un plašsaziņas līdzekļos, Latgales karogu, izsvērtu reģionālu politiku un 27. aprīli kā Latgales kongresa atceres dienu. Saieta rezolūcijas izpildes komitejas uzdevums ir paātrināt rezolūcijas mērķu izpildi, sniegt pārskatu par rezolūcijas īstenošanu un organizēt nākamo kongresu. Pasākuma laikā SaRIK vadītājs Agris Bitāns un viņa vietniece Ilga Šuplinska informēs ne tikai par Latgales kongresa struktūras un saturisko konceptu, bet arī par nākamā kongresa norises laiku un vietu, kā arī stāstīs par rezolūcijas izpildi četru gadu laikā.

„Latgales kongress ir vēl viens veids, kā apzināt un izkopt savas saknes un nest savu patību un piederību mūsdienās, kad liela nozīme ir individualitātei un oriģinalitātei. Latgaliskajām vērtībām Latviešu vēsturisko zemju likuma kontekstā parādās papildus nozīme. Un Latgalei kā vienai no senākajām latviešu vēsturiskajai zemei ir iespēja būt par ceļa rādītāju arī citu vēsturisko zemju latviešiem savas identitātes nostiprināšanai un attīstībai” norāda SaRIK vadītājs Agris Bitāns.

 

„2017. gada 5.–6. maijā 4. pasaules latgaliešu saietā notika Latgales simtgades kongress, kas bija veltīts Latgales kongresa simtgadei un analizēja 1917. gada lēmumu īstenošanu. Kongresu organizēja Latgaliešu kultūras biedrība, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Daugavpils Universitāte. Juridiski vēsturiskās sekcijas darbu organizēja K. Dišlera fonds un Publisko tiesību institūts. Akadēmiskajam pasākumam tika izvēlēts simbolisks nosaukums – Latgales simtgades kongress, uzsverot pasākuma nozīmību Latvijas vēsturē, izceļot faktu, ka vienotas Latvijas valsts koncepts pirmo reizi tika izvirzīts tieši Rēzeknē. Kongresā piedalījās 551 reģistrēts dalībnieks,” stāsta Dr. philol. Ilga Šuplinska.

Pasākuma norises vieta – Borhu pils – izvēlēta, lai godinātu pazīstamākā no Borhu dzimtas, Mihaela, veikumu, kurš bija ne tikai Polijas Seima loceklis un ģenerālkvartīrmeistars, bet arī izcils dabaszinātnieks. Pasākumā piedalīsies arī režisors Viesturs Kairišs un dzejniece Anna Rancāne, atklājot Latgales kongresa simbolisko un eiropeisko vērtību un kultūrtelpas stiprināšanas nozīmi mūsdienās, kas ir īpaši aktuāli, ņemot vērā 1. jūlijā spēkā stājušos Latviešu vēsturisko zemju likumu.

Mediju pārstāvji aicināti pieteikties pasākumam līdz 23. jūlijam, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pasākumu tiešraidē būs iespējams vērot Latgaliešu kultūras ziņu portālā www.lakuga.lv

Papildu informācija:

Marta Mackeviča

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

+371 20393183

Latgales kongresa 

Saieta Rezolūcijas izpildes komiteja 

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informaceja plašsazinis leidzeklim

21.07.2021. 

26. julī 12:00 stuņdēs Varakļuonūs (Borhu pilī) prezeņtēs jaunū Latgolys kongresa satura konceptu i nuokūtnis planus. Taipat byus vareiba īsapazeit ar padareitū, styprynojūt latgaliskuos vierteibys Latvejis kulturys i izgleiteibys telpā pādejūs četru godu laikā. Pasuokuma laikā režisors Vīsturs Kairišs i dzejneica Anna Rancāne skaidruos Latgolys kongresa darbeibys nūzeimi myusu dīnuos, tymā skaitā Latvīšu viesturyskūs zemu lykuma koņtekstā.

Jaunū koncepceju prezeņtēs Saīta rezolucejis izpiļdis komiteja (SaRIK), kas ir izveiduota Latgolys symtgadis kongresā, pījamūt ari rezoluceju par darbeibu latgalīšu volūdys lītuojuma vaicuojumūs, Latgolys karūga apstyprynuošonu i 27. apreļa kai Latgolys kongresa atceris dīnys īdybynuošonu. SaRIK aizdavums ir pauotrynuot rezolucejis mierķu izpiļdi, dūt puorskatu par rezolucejis eistynuošonu i organizēt nuokamū kongresu. Pasuokuma laikā SaRIK vadeituojs Agris Bitāns i juo vītneica Ilga Šuplinska informēs par Latgolys kongresa strukturys i saturyskū konceptu, izziņuos Latgolys kongresa nūrisis laiku i vītu, kai ari stuosteis par rezolucejis izpiļdi četru godu laikā.

„Latgolys kongress ir vēļ vīns veids, kai apzynuot i izkūpt sovys saknis i nest sovu pateibu i pīdareibu myusu dīnuos, kod lela nūzeime ir individualitatei i originalitatei. Latgaliskajom vierteibom Latvīšu viesturiskūs zemu lykuma koņtekstā pasaruoda jauna nūzeime. Latgolai kai senejai i iz vysu svareiguokajai latvīšu viesturyskajai zemei ir vareiba byut par ceļa ruodeituoju ari cytu viesturyskūs zemu latvīšim sovys ideņtitatis styprynuošonai i atteisteibai,” nūruoda SaRIK vadeituojs Agris Bitāns.

 

„2017. goda 5.–6. majā 4. pasauļa latgalīšu saītā nūtyka Latgolys symtgadis kongress, kas beja veļteits Latgolys kongresa symtgadei i analizēja 1917. goda lāmumu eistynuošonu. Kongresu organizēja Latgalīšu kulturys bīdreiba, Rēzeknis Tehnologeju akademeja i Daugovpiļs Universitate. Juridiski viesturyskuos sekcejis dorbu organizēja K. Dišlera fonds i Publyskūs tīseibu instituts. Akademiskajam pasuokumam tyka izvālāts simbolisks nūsaukums – Latgolys symtgadis kongress – akceņtejūt saīta nūzeimeibu Latvejis viesturē i izceļūt faktu, ka vīnuotys Latvejis vaļsts koncepts pyrmū reizi tyka vierzeits taišni Rēzeknē. Kongresā pīsadaleja 551 registrāts daleibnīks,” stuosta Dr. philol. Ilga Šuplinska.

Pasuokuma nūrisis vīta – Borhu piļs – izvālāta, kab gūdynuot pazeistamuokuo nu Borhu dzymtys, Mihaela, veikumu, kurs beja na tik Pūlejis Seima lūceklis i generalkvartirmeistars, a i izcyls dobys zynuotnīks. Pasuokumā pīsadaleis ari režisors Vīsturs Kairišs i dzejneica Anna Rancāne, raksturojūt Latgolys kongresa simboliskūs i eiropeiskūs vierteibu i kulturtelpys styprynuošonys nūzeimi myusu dīnuos, kas ir eipaši aktuali, jamūt vārā nu 1. juļa spākā asūšū Latvīšu viesturyskūs zemu lykumu.

Mediju puorstuovi aicynuoti pīsasaceit pasuokumam da 23. juļam, rokstūt iz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pasuokumu tīšraidē byus vareiba vērtīs Latgalīšu kulturys ziņu portalā www.lakuga.lv

Vairuok informacejis:

Marta Mackeviča

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

+371 20393183

 

 

rsz af2

 

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs: semināri meža īpašniekiem.

 

rsz atklaj vidzemi afisa