11.12.2013

teterevu-fondsBiedrība „Pieaugušo attīstības projekts” 2013. gadā sadarbojas ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, piedaloties fonda rīkotajos projektu konkursos un saņemot finansējumu sekojošu projektu realizācijai:

      No 1. maija līdz 31. decembrim realizējam projektu „Neturi sveci zem pūra” Fonda programmā „Nāc un dari! Tu vari!”. Projekta vadītāja Inga Grudule. Projektā darbojas 20 jaunās māmiņas un saimnieces, kuras dalījās savā pieredzē senu ēdienu gatavošanā. Mērķauditorija darbojas divās maiņās, katrā 10 cilvēki. Ir izmēģinātas dažādas ēdienu gatavošanas receptes. Tika sieti dažādi sieri, cepti gan pīrāgi, gan maize, gan cepumi, gan pelmeņi, čebureki, kartupeļu desas, pildīti kabači, siļķu ēdieni, zupas, sāļās tortes un dažādi saldie ēdieni. Bija praktiskās nodarbības galda dekorēšanā, karvinga izgriešana no dārzeņiem.  Projekta ietvaros esam apmeklējuši zivju pārstrādes iespējas Īdeņā, maizes cepšanu lauku maizes krāsnīs Atašienē, apmeklējām Maizes muzeju Aglonā un klausījāmies vadītājas Ancānes kundzes aizrautīgajā stāstījumā par maizi, tās tapšanu un dažādām receptēm. Projekta dalībnieces ir apmierinātas par iegūtajām zināšanām. Projekta ietvaros tika izremontēta telpa virtuves ierīkošanai un iegādāti pamatlīdzekļi virtuves aprīkošanai, kur darbojās projektā iesaistītie cilvēki. Projekta ietvaros lektore Irēna  Tuča stāstīja  par veselīgu pārtiku un veselīgu dzīvesveidu, parādīja dažādus vingrojumus veselības uzlabošanai. 7. decembrī lektore Vivita Vecozola lasīja lekciju par pašnodarbinātā iespējām un tiesībām.

     No 9.oktobra realizējam projektu -

„Zupas virtuve trūcīgām personām Varakļānos 2013./2014.”. Projekta vadītāja Jeļena Šutka. Projekta ietvaros trīs reizes nedēļā – pirmdienās, trešdienās un piektdienās vārām zupu un izdalām cilvēkiem , kuriem tā ir nepieciešama. Piektdienās ar termosiem siltu zupu sūtām arī uz Murmastienes pagastu.  Pirmdienās un trešdienās termosos zupa tiek izsniegta sociālā dienesta mobīlajai brigādei, kas aprūpē vientuļos cilvēkus. Vienā dienā izdalām vairāk kā 100 porcijas siltas zupas.

   Biedrība pateicas Borisa un Ināras Teterevu fondam, Zupas virtuves iniciatorei Varakļānu Svētā Krusta evanģēliski luteriskās draudzes priekšniecei Laumai Ikšei par ziedoto pārtiku zupas virtuvei,  Varakļānu novada domei, Pestīšanas armijas Daugavpils korpusa vadītājai Marinai Sporānei par ziedoto pārtiku zupas virtuvei, visiem ziedotājiem: Paulīnai Vulānei, Anastasijai Bikovskai, Antoņinai Sipovičai, Martai Mesterei, Jānim Meža Eriņam, Genovefai Caunei, Inārai Leimanei, Aijai Eidukai,   kuri virtuvei ziedoja dārzeņus.

Paldies cilvēkiem, kas brīvprātīgi ziedo savu brīvo laiku darbam zupas virtuvē it īpaši Valentīnai Piļpukai un Zigmāram Rugainim.

Staņislava Poče, biedrības valdes priekšsēdētāja.