2015 gada pasākumi Varakļānu kultūras namā

Telpu noma, izcenojumi

ADRESE    1.maija laukums 4, Varakļāni, Varakļānu novads, LV – 4838

KONTAKSTTĀLRUŅI     64860964  un  29240684

E – PASTS    Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ēka uzcelta speciāli kultūras nama vajadzībām un atklāta 1958.gada 4.augustā.

Kultūras nams ir izglītojošās, mākslinieciskās, informatīvās un estētiskās darbošanās vieta. Kultūras darba centrā ir cilvēks ar savām interesēm, attīstības vajadzībām, prasmēm. Meklējam savdabīgo, konkrētai vietai piemītošo vērtību, ko izmantojam kultūrvides veidošanā. Plānojam konkrētus, noteiktā laikā un ar pieejamiem resursiem rīkotus pasākumus.

Kultūras namā darbojas pašdarbības kolektīvi

PIRMSKOLAS VECUMA BĒRNU DEJU KOLEKTĪVS

Kolektīvs dibināts 1991.gadā.Katru otrdienas vakaru kultūras namu piepilda bērnu čalas, jo uz mēģinājumiem nāk kupls skaits mazo dejotāju. Aizrautīgās vadītājas paspārnē bērni cītīgi mācās dejot un sajust skatuvi.

Vadītāja Lienīte Patmalniece Kondratoviča (26360131)

JAUNIEŠU DEJU KOLEKTĪVS “NEPRĀTS”

Kolektīvs savu darbību uzsāka 2019.gada janvārī. Kolektīvā darbojas jaunieši, kas studē vai strādā dažnedažādās Latvijas pilsētās, taču katru nedēļas nogali viņi steidzas satikties, jo šeit viņus visus vieno ilgas pēc mājām un ģimenes, lepnums un gods par savu pilsētu, patriotisms par Latviju un neizmērojama mīlestība pret deju. Deja viņos ir iesakņojusies jau no skolas gadiem, tāpēc draudzība šeit nav jāmeklē, tā turpinās un stiprinās caur jauniem deju soļiem, smiekliem, jautriem jociņiem un notikumiem, darbiem un nedarbiem un, protams, trakām ballītēm. Jo dejot ir laime!

Vadītāja- Ilona Balode (29820798)

VIDĒJĀS PAAUDZES DEJU KOLEKTĪVS “VARAKĻĀNI”

Kolektīvs dibināts 1994.gadā, pulcējot kopā tos, kuriem patīk un ir mīļa latviešu tautiskā deja. Šo gadu laikā kolektīvs ir piedalījies Madonas apriņķa deju skatēs, dažādos sadančos un citos koncertos. Kā arī izdejoti jautri deju soļi Dziesmu un Deju svētkos.

Kolektīvā mēs esam ļoti dažādi, katram sava ģimene, savs darbs, problēmas, bet mūs vieno mīlestība uz deju. Dejošana nav tikai mūsu vaļasprieks, tas ir mūsu dzīvesveids. Dejojot nav priekšnieku, nav padoto, ir draugi un domubiedri. Brīži, ko pavadām kopā, ir jautrākā un radošākā ikdienas daļa. Mūsu devīze: „Visas bēdas liekam malā, tad, kad esam savā barā!”

Vadītāja Mārīte Kanča (25910919)

SENIORU DEJU KOLEKTĪVS “VARAVĪKSNE”

1978. gada janvārī ar prieku sirdī un lielu apņemšanos dejot, kopā pulcējās dejot gribētāji uz pirmo mēģinājumu. Katrs dejotājs apzinās dzīves pamatu – ģimeni, kur valda savstarpēja mīlestība, dzīves gudrības un tikuma ieaudzināšana ar savu piemēru. Deja aug un sakuplo, piesaistot sev gan visu paaudžu dejotājus, gan skatītājus.

Vadītāja Mārīte Kanča (25910919)

JAUNIEŠU POPGRUPA “PARALĒLES”

Lai dziedātu, tāpat kā putniem, lai lidotu, ir vajadzīgi divi spārni – viens ir talants un otrs vēlēšanās dziedāt. Dzīvesprieks, uzņēmība un mērķtiecība ir “Paralēles” dziedošo meiteņu moto.

Vadītāja Līva Kanča (26908886)

SIEVIEŠU KORIS “DZELVĒRTE”

Varakļānu kultūras nama sieviešu koris sāka darboties 1976. gada nogalē. Pēc kāda laika arī tika pie sava nosaukuma “Dzelvērte”, kas simbolizē varavīksni – dažādi vecumi, dažādi raksturi. Koris savā darbības laikā piedalījies ne tikai mūsu pilsētas organizētos pasākumos, bet arī dziedājis ļoti skaistās Latvijas vietās. Laiki mainās, mainās kora sastāvs, mainās arī diriģenti, bet dziedātgribētājas vieno mīlestība uz dziesmu, prieks par paveikto un gūtajiem rezultātiem. Ar skaistu dziesmu un mīlestību sagaidām ikkatru dziedātāju. Nāc, dziesma vieno!

Diriģents – Ainārs Kiserovskis (29565518)

FOLKLORAS KOPA “KLĀNI”

Varakļānu kultūras nama folkloras kopa "Klāni" ir dibināta 2017. gada februārī. Klānu nosaukums tika pēc 3 gadu darbības. Kolektīva sastāvs šos gadus ir bijis nemainīgs. Kolektīva dalībnieki ir ar pieredzi uz skatuves. Katrs mēģinājums ir kā saiets. Humors kolektīvā ir jūtams gan mēģinājumos, gan pasākumos. Kolektīvs ir "visiem dzīves gadījumiem".                                          Esam piedalījušies visdažādākajos pasākumos- līgo svētkos, novada svētkos, rudens un pavasara tirgos, Lāčplēša dienas pasākumā, Latvijas dzimšanas dienas pasākumā, Ziemassvētkos, bērnības svētkos, kur dziedājām šūpuļdziesmas, svecīšu vakaros. Braucām uz pasākumiem citos novados. Vasarā arī modinājām pilsētas iedzīvotājus, braucot pilsētas ielās. Esam lustīgi un kustīgi, ar skanīgām balsīm.

Vadītāja - Agnese Solozemniece (26526285)

LĪNIJDEJU GRUPA “ČETRAS DEBESSPUSES”

Līnijdeju grupa "Četras debesspuses" Varakļānu kultūras namā darbojas no 2005.gada 7.janvāra.  Bez dejām nevaram vairs iedomāt savu ikdienu, pietrūkst uzreiz. Līnijdejas ir lielisks veids kā darbināt prātu ,kājas un ielīksmot sirdi. Kas kustīgs ,tas lustīgs. Darbojamies otrdienās plkst.19:00. Nāciet un dejosim kopā.

Vadītāja Anita Sārne (26799719)

VARAKĻĀNU AMATIERTEĀTRIS

Esam radoša, atraktīva un darbīga komanda. Vēlamies ar savu darbību izklaidēt un sniegt prieku sev un apkārtējiem. Mūsu amatierteātra moto : “Ej dzīvē ar smaidu, jo smaids rada smaidu!”

Vadītāja Aija Mazure (26762862)

SENIORU DĀMU DEJU GRUPA “DARDEDZE”

Zinātniski pierādīts, ka cilvēki labākajos gados, kuri regulāri dejo, uzrāda mazāk smadzeņu novecošanas pazīmju. Dejošana ir tā, kas palīdz uzturēt možu mentālo un fizisko kapacitāti.

“Tieši dejošana palīdz būt kustīgam un lustīgam,” atzīst SDDK “Dardedze” dalībnieces. “Otrdienas ir mūsu mīļākās dienas, kad tiekamies deju mēģinājumos!”

Deju kopa dibināta 2018. gada nogalē. Apgūts deju repertuārs, ar kuru kolektīvs piedalījies sadančos Madonas, Riebiņu, Preiļu, Krustpils, Višķu, Daugavpils, Vecpiebalgas novados. “Dardedze” regulāri piedalās dažādos Varakļānu novada pasākumos.

Deju kopas vadītāja - Aina Jaunzeme (26763085)