Adrese: Stirnienes Muiža 2, Varakļānu pagasts, Varakļānu novads, LV-4837

Kontakttālrunis: 29678002 (TN vadītāja Ieva Zepa)

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Stirnienes tautas nama nolikums

Stirnienes tautas nama telpu iznomāšanas cenrādis

Ēka celta 1866. gadā kā Stirnienes muižas vistu kūts. Pēc II Pasaules kara tajā divus gadus darbojās skola. Šobrīd jau vairāk nekā 50 gadus savu mītni te ir radis tautas nams. 2011. gadā pabeigti iekštelpu renovācijas darbi – zāle, paplašināta skatuve, izbūvēts sanitārais mezgls, mēģinājumu telpas. Veiksmīgi realizēts projekts Stirnienes Muižas kompleksa gājēju celiņu un stāvlaukumu izbūvei, parka izgaismošanai, turpinās tautas nama apkārtnes labiekārtošana.

Stirnienes tautas namā darbojas 3 kolektīvi – bērnu garīgās mūzikas ansamblis, amatierteātra grupa, garīgās mūzikas koris „Reversium”. Tautas nama zāli saviem pasākumiem izmanto arī apkaimes iedzīvotāji. Klasiskās un garīgās mūzikas koncertiem izmanto dievnamu, kur ir 2008. gadā uzstādītas ļoti skanīgas, kvalitatīvi restaurētas romantisma tipa ērģeles.

Par tradīciju gadu gaitā kļuvuši valsts svētku un gadskārtu ieražu koncerti, senioru pasākumi, Jezupa dīnas amatierteātru sabraukšana, represēto piemiņas pasākumi, Radošie vakari, Dziedošās dienas, Starptautisko Baroka mūzikas festivāla koncerts,  Ziemsvētku koncerti, notiek gleznu, rokdarbu, ziedu izstādes. Pēc Stirnienes pamatskolas darbības beigšanas, taču turpinot mūžizglītības ideju, tautasnamā reizi mēnesī uz izglītojošiem pasākumiem aicina Stirnienes Tautskola.

Garīgās mūzikas koris “Reversium” daudzus gadus ar atzīstamiem panākumiem koncertē apkaimes dievnamos un kultūras iestādēs, piedalās Aglonas svētku kopkorī, sadarbojas ar Latvijā pazīstamiem skatuves māksliniekiem un komponistiem.

Tautas nams savu darbību vērsis uz latgaliskās identitātes akcentēšanu un saglabāšanu, garīgo vērtību popularizēšanu, dažādu sabiedrības slāņu, interešu grupu un vecumposmu aptveršanu un vienošanu.

stirnienes-tautas-nams-1
Valsts svētku pasākums

stirnienes-tautas-nams-2

Bērnu uzvedums “Pavasara ziedu pasaka”

stirnienes-tautas-nams-3

Koris “Reversium” un Šveices jauniešu orķestris “Zürich Crescendo”

stirnienes-tautas-nams-4

Labdarības koncerts Madonā ar LNO solistiem

stirnienes-tautas-nams-5

Latvijas Simtgadei veltīts VKKF atbalstīts koncerts “Dīvam un Tēvijai” ar komponistu Jāni Lūsēnu un LNO solisti Kristīni Zadovsku