Murmastiens kultūras centrs

Adrese: Jaunatnes iela 14, Murmastiene, Varakļānu novads, LV- 4835
Kontakttālrunis : 27790027 (KC vadītāja Ieva Šuste)
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

„Kvalitatīva kultūrvide, ko veido saglabāts un pieejams kultūras mantojums un daudzveidīgas kultūras tradīcijas un radošas izpausmes, ir viens no ilgtspējīgas un līdzsvarotas teritoriālās attīstības nosacījumiem. Katram Latvijas iedzīvotājam ir tiesības uz kvalitatīvu dzīves vidi un pienākums rūpēties par tās ilgtspējas nodrošināšanu. Visu iedzīvotāju grupu dalība kultūrvides veidošanā un kultūrvēsturiskā mantojuma kopšanā ir viens no pilsonisku sabiedrību veidojošiem un vienojošiem faktoriem.” (Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2007- 2013).

2011.gads Murmastienes kultūras dzīvē ieviesa lielas pārmaiņas. Tika uzsākta projekta „ Administratīvās ēkas rekonstrukcija, aktu zāles celtniecība” realizācija. Un tā nu mēs savā īpašumā ieguvām zāli 194.70 m2 platībā, labiekārtotas WC, palīgtelpu, virtuvi, noliktavu un vadītājas kabinetu. Vasarā izmantojam estrādi, kas ir 30 m2 liela. Iesaistījāmies arī LEADER projektā un tika iegādāts zāles aprīkojums, skaņas un gaismas tehnika.  Gan pašdarbības kolektīvu mēģinājumi, gan pasākumi nu notiek jaunās, skaistās telpās. Pateicoties realizētajam LEADER projektam, mums ir pilns aprīkojums, kas dod iespēju pašiem apsakaņot un izgaismot pasākumus. Tādējādi ietaupās līdzekļi, kas bija nepieciešami pasākumu apskaņošanai. Pateicoties aparatūras klāstam, tiek radīti visi apstākļi, kas veicina pašadarbības kolektīvu izaugsmi, kvalitatīvu attīstību un darbību, un dod iespēju uzņemt viesus, kuriem nepieciešama apskaņošana.

 Murmastienes KC nolikums

 Murmastienes KC Telpu noma, izmaksas
 

Kultūras centrā darbojas pašdarbības kolektīvi

PIRMSKOLAS VECUMA BĒRNU DEJU KOLEKTĪVS “SAULSTARIŅI”
SaulstariņiVadītāja – Vija Pelse

Allaž iepriecina un liek pasmaidīt ikvienam pasākuma apmeklētājam. Neskaitot atsevišķus koncertnumurus, 2012.gadā “Saulstariņi” sagatavoja arī savu koncertprogrammu. 2013.gadā kolektīvs piedalījās Tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”, kas notika Krāslavā.

FOLKLORAS KOPA
Folkloras-kopaVadītāja – Teresija Pelša

Folkloras kopa dibināta 2016.gada pavasarī. Kopā sanākušās kundzes ir atvērtas idejām, dažādiem izaicinājumiem, dzied ne tikai tautas dziesmas, bet repertuāru papildina ar pasākumam nepieciešamām, kā arī sirdij tīkamām dziesmām.

DRAMATISKAIS KOLEKTĪVS “AIZVĒJŠ”
aizvejsVadītāja – Rita Ivenkova

Iestudē un piedāvā skatītājiem gan lielāka apjoma lugas, gan skečus. Piedalās sava pagasta pasākumos, labprāt atsaucas uz dažādiem ielūgumiem. Ir aktīvs un atraktīvs kolektīvs.

VIDĒJĀS PAAUDZES DEJU KOLEKTĪVS “BRĀZMA”
BrāzmaVadītāja – Sintija Veipa

Kolektīvs dibināts 2011. gadā. Aktīvi iesaistās kultūras aktivitātēs pagastā un novadā. Darbojas tālejošu mērķu vadīti. Piedalās visos vietējā mēroga un dažādos ārpuspagasta pasākumos, apriņķa deju sadančos un skatē. Kolektīvs bija arī 25. Vispārējo latviešu Dziesmu un 15. Deju svētku dalībnieki!

JAUNIEŠU VOKĀLAIS ANSAMBLIS “FANTĀZIJA”
fantazijaVadītāja –Teresija Pelša.

Kolektīvs dibināts 2014.gada rudenī. Kolektīvā apvienojušies muzikāli jaunieši, kuri ne tikai dzied, bet arī spēlē dažādus mūzikas instrumentus.


_