24. februārī Vidzemes inovāciju nedēļas konferencē aicina ieskatīties

daudzpusīgajās simbiozes iespējās

konference simbioze 

Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs 24. februārī Vidzemes inovāciju nedēļas laikā aicina uz konferenci "Simbioze: risinājums resursspiedīgos apstākļos", kurā ieskatīsimies simbiozes nozīmē attīstības un inovētspējas veicināšanā.

Vidzemes plānošanas reģions pirms četriem gadiem uzsāka Vidzemes inovāciju nedēļas tradīciju kā pasākumu kopumu ar mērķi attīstīt inovācijas kultūru, audzēt inovētspēju un rosināt cilvēkus atvērties eksperimentiem un jaunām attīstības iespējām. Šajā nedēļā savu pasākumu var pieteikt ikviens interesents, un šogad piedāvājumā līdz šim lielākais skaits – 35 pasākumi, no kuriem nedēļas centrālais notikums, kas skaidro izvēlētās VIN2022 nedēļas tēmas aktualitāti un nozīmīgumu, ir Vidzemes plānošanas reģiona organizētā konference “Simbioze: risinājums resursspiedīgos apstākļos”.

Simbioze attīstībai un inovētspējai. Sadarbība un resursu aprite

Ik gadu Vidzemes inovāciju nedēļai tiek izvēlēts kāds tematiskais uzsvars, un šogad izraudzīta simbiozes jeb simbiotisko attiecību tēma kā virziens, kurā attīstās gan sabiedrība, gan ekonomika. Resursu pieejamība ir būtisks nosacījums inovācijai un izaugsmei, bet mūsdienās aizvien vairāk pieredzam resursu nepietiekamību, tāpēc pieejamie resursi jāapsaimnieko gudri un tālredzīgi. Resursi šajā kontekstā ir ne tikai materiālie resursi un izejvielas, bet arī informācijas, datu, enerģijas, tehnoloģiskie, finanšu un cilvēkresursi.

Vidzemes plānošanas reģions saskata, ka simbiozes principu piemērošana varētu būt viens no veidiem, kā sasniegt Eiropas zaļā kursa mērķus par modernu, resursu ziņā efektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku. Simbiotiskās attiecībās krustojas atšķirīgas, bet savstarpēji papildinošas jomas, sektori un zināšanas, un šajos saskarsmes punktos var būt auglīga augsne inovācijai.

Konferencē vēlamies izcelt sadarbības un resursu aprites aspektu, aicināt uzņēmējus, publiskās pārvaldes, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus interesentus aizdomāties par neierastākām attīstības un jaunu produktu radīšanas iespējām, ielūkojoties simbiozes principu piemērošanā ražošanā, izglītībā, kopienās un kultūrā. Uzaicinātie eksperti stāstīs par industriālo simbiozi, kas ļauj pilnīgāk izmantot vietējo resursu potenciālu, par zināšanu apmaiņu starp izglītības un biznesa sektoru, par faktoriem, kas liek kopienas locekļiem sadarboties un pašiem kļūt par savas dzīves uzlabotājiem un veidotājiem, kā arī par kultūras procesu fundamentālo lomu inovāciju un ilgtspējīgas attīstības kontekstos. Priecājos, ka konferencē sadarbības projekta ietvaros tiks prezentēts arī Norvēģijas Våler pašvaldības industriālās simbiozes piemērs, jo citu valstu pieredze vienmēr iedod jaunu skatupunktu uz savu situāciju,” stāsta Ineta Tauriņa, Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja.

Konferenci “Simbioze: risinājums resursspiedīgos apstākļos” ceturtdien, 24. februārī, plkst. 10.00–13.15 varēs skatīties tiešraidē Vidzemes inovāciju nedēļas tīmekļvietnē innovation.vidzeme.lv , kur pieejama arī konferences programma un informācija par runātājiem.

Konferenci “Simbioze: risinājums resursspiedīgos apstākļos” organizē Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs projektā “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā”, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

runataji1

runataji2

runataji3 

Pielikums

Jautājumiem: Ineta Tauriņa, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., +371 26382820

Informāciju sagatavojusi: Māra Sproģe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., +371 26488091