Varakļānu novada pašvaldība, pamatojoties uz domes 2021. gada 25. novembra sēdes lēmumu Nr. 10.11. “Par Varakļānu novada vēlēšanu komisijas kandidātu pieteikšanu”, izsludina kandidātu pieteikšanos darbam Varakļānu novada Vēlēšanu komisijā, pieteikšanas termiņš 2021.gada 9.decembris

 

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus novada pašvaldības vēlēšanu komisijā ir:

  • Reģistrēto politisko partiju vai to apvienību centrālajām pastāvīgi funkcionējošām vadības institūcijām;
  • Varakļānu novada domes deputātiem;
  • Vēlētāju grupām (ne mazāk kā 10 balsstiesīgiem Latvijas pilsoņiem).

Par vēlēšanu komisijas locekli var pieteikt ikvienu Latvijas pilsoni:

  • Kurš prot latviešu valodu;
  • Kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;
  • Kurš nav Saeimas vai novada pašvaldības domes deputāts.

Pieteikumā Varakļānu novada domei norādāmas ziņas saskaņā ar Pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 8. pantu:

vēlēšanu komisijas locekļa kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, izglītība, darbavieta un profesija (nodarbošanās), sakaru līdzekļu informācija, ziņas par piedalīšanos vēlēšanu sagatavošanā un sarīkošanā agrāk.

Pieteikumā ietverams katra kandidāta rakstveida paziņojums, ka viņš piekrīt savas kandidatūras pieteikšanai un savu personas datu apstrādei, kas veicama saskaņā ar Pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma prasībām.

Ja kandidātu izvirza vēlētāju grupa, pieteikums jāparaksta katram vēlētājam, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi.

Ja kandidātu izvirza politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, pieteikumam pievienojams arī izraksts no tās centrālās pastāvīgi funkcionējošās vadības institūcijas lēmuma.

Pieteikums jāatstāj Varakļānu novada pašvaldības administrācijas pastkastītē: Rīgas ielā 13, Varakļānos, Varakļānu novadā, vai jāatsūta pa pastu pēc adreses: Rīgas iela 13, Varakļāni, Varakļānu novads, LV-4838.

Pieteikumu var iesniegt arī elektroniski, ievērojot dokumentu juridiskā spēka un dokumentu noformēšanas prasības, nosūtot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pielikumā pieteikuma veidlapa