Epidemioloģiskā situācija liecina, ka īpaši augsta Covid-19 izplatība ir atsevišķās pašvaldībās, tāpēc valdība lēma, ka pašvaldībās, kurās iepriekšējā nedēļā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniegs valsts vidējo rādītāju, būs noteikti stingrāki drošības pasākumi, nekā valstī kopumā. Epidemiologi norāda, ka šādi lokāli ierobežojumi ļaus efektīvāk samazināt Covid-19 izplatību vietās, kur tā ir plašāka, neieviešot papildus stingrākus ierobežojumus vietās, kurās epidemioloģiskā situācija ir labāka.

 pasvaldibas titulbilde

Tas nozīmē, ka no 27. novembra līdz 6. decembrim Daugavpils (rādītājs - 692,5), kā arī Varakļānu (1439,8), Aknīstes (1404,5), Salacgrīvas (1369,7), Krāslavas (770,0), Baldones (640,1), Mārupes (514,8), Mālpils (477,6), Smiltenes (449,4), Garkalnes (444,1), Limbažu (429,4), Salaspils (428,1) novados:

· 5. - 12. klašu skolēni mācās attālināti;

· nenotiek nekāda veida praktiskās mācības klātienē;

· nestrādā muzeji un citas kultūrvietas (bibliotēkas drīkst izsniegt grāmatas līdzņemšanai);

· nedarbojas gadatirgi;

· nenotiek amatieru sporta treniņi iekštelpās (nestrādā sporta klubi);

· nedrīkst notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības (nedrīkst uzņemt viesos cilvēkus, kas dzīvo citur), izņemot bēru un kristību ceremonijas neatliekamos gadījumos;

· pilsētas sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzeklī maksimāli pieļaujamā;

· veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20% no maksimāli pieļaujamā apmeklētāju skaita.

Katru otrdienu līdz plkst. 12.00 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) savā mājas lapā publicēs jaunākos saslimstības rādītājus pašvaldībās, savukārt stingrākas prasības vietās, kurās rādītājs par 50% pārsniegs valsts vidējo rādītāju, būs jāievēro no konkrētās nedēļas ceturtdienas (šonedēļ prasības būs spēkā no 27. novembra, dodot laiku pašvaldībām sagatavoties). Pašvaldības saslimšanas rādītājiem var sekot līdzi SPKC mājas lapā visas nedēļas garumā. Pagaidām noteikts, ka stingrākas prasības konkrētās pašvaldībās būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām.

pasvaldibas pasakumi transportspasvaldibas skolas macibaspasvaldibas sports muzeji bibliotekas